СТВОРЕННЯ YOUTUBE-КАНАЛУ ТА РОЗМІЩЕННЯ ВІДЕО

YouTube-канал викладача – це не лише додаткова опція для дистанційної роботи зі студентами, але й можливість перетворити свої знання та викладацький досвід на матеріали, що будуть доступні широкому колу глядачів. Створені відеолекції викладач може використовувати не один рік, а варіанти розміщення в загальному доступі або в доступі за посиланням дозволяють регулювати аудиторію, що переглядатиме завантажений викладачем відеоконтент.

Переваги YouTube:

• Швидкий доступ до відеоматеріалів;
  • Можливість створення власного каналу для навчання студентів;
  • Економія власного часу, зручність;
  • Можливість у будь-який момент надати посилання на свою відеолекцію;
  • Безлімітне та безкоштовне збереження відеоматеріалів.

Авторизація в YouTube

Для роботи з YouTube-каналом здійсніть вхід в свій корпоративний обліковий запис Google. Після авторизації перейдіть до YouTube через меню додатків Google у верхньому правому куті сторінки.

Створення власного YouTubeканалу

• Після входу на сайт натисніть на іконку з першою літерою імені або зображенням акаунту та у спадному меню оберіть опцію «Створити канал». Для продовження роботи у вікні, що відкриється, натисніть на кнопку “Почати”.
  • Оберіть назву Вашого каналу. Ви можете використати Ваше ім’я або скористатися іншою назвою. Рекомендуємо використовувати ПІБ на каналі, створеному в академічних цілях, адже Ваші студенти та колеги ідентифікують Вас за прізвищем та іменем. Крім того, такий підхід до назви робочого каналу сприятиме розвитку Вашого професійного бренду викладача.
  • Ви можете персоналізувати Ваш канал одразу, додавши фото профілю, обкладинку та додаткову інформацію, або зробити це пізніше.
Ваш канал створено!

Завантаження відео на канал YouTube

Для початку роботи з відео Вам необхідно перейти в YouTube Студію. Для цього натисніть на іконку з іменем у верхньому правому кутку та оберіть відповідну опцію.

У верхній частині екрану праворуч з’являться кнопки, за допомогою яких можна завантажити відео на канал.

У вікні, що з’явилося, натисніть на кнопку “Вибрати файли” та оберіть відео, яке Ви хочете додати.

Додайте назву та опис, щоб надати глядачам інформацію про тематику Вашого відео. Кількість символів в назві обмежена (100 символів), тому сюди варто включити коротку назву лекції та ПІБ викладача, а детальні відомості (наприклад, дисципліна, спеціальність, для якої створена дана відеолекція, рекомендована література, тощо) додати в поле “Опис”. Також можна додати значок відео (зображення, створене в будь-якому редакторі), що сприятиме кращій візуалізації змісту відео при додаванні його в ЕНК. Автоматично в якості значка відео завантажується кадр з даного відео.

Обов’язковою опцією є зазначення, чи призначений контент відео для дітей.

Вкладка “Елементи відео” дозволяє рекламувати схожий контент, але її заповнення не є обов’язковим.

На останній вкладці “Видимість” оберіть, хто може переглядати відеоматеріал.

• Приватне – відео можете переглядати лише Ви та обрані Вами користувачі;
  • Не для всіх – відео можуть дивитися користувачі, які мають посилання (не відображається на сторінці Вашого каналу та недоступне для пошукових механізмів YouTube);
  • Для всіх – відео доступне всім користувачам YouTube.

Для збереження відео на каналі натисніть кнопку “Зберегти”.

Надання доступу до відео

Для надання доступу до відео у YouTube оберіть вкладку Відео” в лівій частині екрану. Після цього відкриється список завантажених на Ваш канал відео.

Натисніть на “Опції” та у спадному меню оберіть “Створити посилання для доступу”. Посилання на відео автоматично копіюється до буфера обміну.

Скопійоване посилання Ви можете надіслати студентам або завантажити в ЕНК.

Як додати відео до ЕНК Ви можете дізнатися зі статті “Використання відео в ЕНК”.

Також Ви можете скористатися можливістю запису відеолекції та розміщення її на нашому YouTube-каналі. Для реєстрації перейдіть на сторінку Робота Студій ДН.