VN: БАЗОВЕ РЕДАГУВАННЯ ВІДЕО З МОБІЛЬНОГО ПРИСТРОЮ

Сучасні мобільні пристрої мають достатні технічні характеристики для того, щоб їх можна було використовувати для організації та підтримки освітньої діяльності. Зокрема, наявність потужних відеокамер та спеціалізоване програмне забезпечення дозволяють за допомогою мобільного пристрою записувати та редагувати різні види навчальних відео:

  • вступні відео
  • відеоінструкції
  • короткі відеолекції
  • скрінкасти
  • оголошення для студентів тощо

Існує чимало простих у використанні мобільних додатків, які мають всі необхідні функції для базової обробки відео. У даній статті ми розглянемо можливості популярного додатку VN. Перевагою цього додатку є те, що він доступний для пристроїв, які працюють на операційних системах Android та iOS, отже підійде для більшості користувачів смартфонів. Також Ви можете зберігати не лише готові відео, але й проєкти, до роботи над якими можна повертатись в майбутньому

Початок роботи з VN

Для того, щоб користуватися мобільним додатком VN, Вам потрібно встановити його з магазину додатків на Вашому мобільному пристрої.

Після завершення завантаження відкрийте додаток. За запитом програми Вам потрібно буде надати доступ до Галереї на Вашому мобільному пристрої для того, щоб мати можливість завантажувати відео в додаток для подальшого редагування. Перед початком роботи варто зареєструватися, щоб мати доступ до своїх відео з різних пристроїв. Для цього натисніть в правому нижньому куту на іконку (1) та натисніть на зображення профілю (2) .

Для реєстрації Ви можете використовувати обліковий запис Facebook, Google\Apple-акаунт або Twitter. Для реєстрації за допомогою корпоративної пошти натисніть на іконку Google-акаунту в нижній частині екрану та оберіть потрібний акаунт для реєстрації. Додаток запропонує Вам також ввести ім’я користувача та електронну пошту для реєстрації.

Створення нового проєкту відео

Щоб створити новий проєкт, перейдіть на головну сторінку додатку (піктограма у вигляді будинку в нижній частині екрану) та натисніть на кнопку “+” для створення нового проєкту.

Натисніть на кнопку “New Project” та виберіть потрібні для Вашого проєкту відео, відмітивши їх в галереї. Натисніть на стрілочку праворуч в нижній частині екрану для додавання вибраних відео до проєкту.

Обрізання відео

Якщо вам потрібно прибрати фрагмент з відео, використайте функцію розділення. Перемістіть повзунок (1) на місце, де потрібно розділити відео, і на панелі інструментів під відео виберіть функцію “Розділити”(Split) (2). Для видалення непотрібного фрагменту натисніть на нього та виберіть функцію “Видалити”(Delete) (3).

Додавання текстових написів

Функції програми також включають в себе можливість додати текст до Вашого відео. Ви можете додати написи, субтитри, заголовки та інше. Для додавання тексту на панелі інструментів знизу натисніть на піктограму “Текст”(1), далі виберіть “Додати текст”(2).

Щоб ввести потрібний текст, натисніть на кнопку з зображенням клавіатури (1). Коли Ви надрукували текст, Ви можете змінити його шрифт (2), змінити колір та додати виділення кольором фону тексту (3) тощо.

Після додавання тексту Ви можете перемістити його в потрібне місце екрану перетягуванням, відредагувати його межі, потягнувши за точки редагування у кутках рамки з текстом. Щоб відредагувати час відображення тексту при відтворенні відео, скористайтеся стрілочками на початку та в кінці об’єкту “текст” на панелі редагування.

Збереження відео

Для збереження відредагованого відео у правому верхньому куті екрану натисніть на піктограму зі стрілкою вгору (1) оберіть налаштування якості відео та натисніть на стрілочку “Експорт” (Export) (2). Зверніть увагу, що чим краща якість відеозапису, тим більшим буде розмір файлу.

Відео буде автоматично збережено у Галереї Вашого пристрою. Якщо Вам потрібно буде внести зміни у відредаговане відео, Ви зможете це зробити у проєкті, який також автоматично зберігається в додатку. Натиснувши на потрібне відео, Ви одразу потрапляєте в режим редагування та можете вносити потрібні правки.

Зверніть увагу, що вигляд програми може дещо відрізнятися від наданих в даній статті зображень в залежності від операційної системи на Вашому пристрої. Однак, інтерфейс VN дуже простий та зрозумілий, що дозволяє користувачам створювати відео в зручний для них спосіб.

Проте якщо Вам потрібна допомога у записі та/або монтажу відеолекцій, навчальних аудіо, проведенні вебінарів чи онлайн-зустрічей, Ви можете звернутися до Студій дистанційного навчання. Ми підкажемо, який тип відео найбільше підходить для Ваших потреб, і надамо технічну підтримку процесу відеозапису. Реєстрація на запис відеоматеріалів доступна за посиланням.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *