БАЗОВЕ РЕДАГУВАННЯ ВІДЕО У CLIPCHAMP

В сучасних умовах для забезпечення якості освітнього процесу та доступу здобувачів освіти до всіх навчальних матеріалів викладачі нерідко мають шукати альтернативу стандартним лекціям. Відеолекція – це можливість забезпечити навчання незалежно від часових обмежень та локації учасників освітнього процесу. Отже, володіння навичками базового запису та редагування відео є актуальним для науково-педагогічних працівників. 

Clipchamp – це редактор відео з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, який дозволяє записати та відредагувати відео користувачам-початківцям. Додаток має безкоштовну версію, функцій якої цілком достатньо для створення відеолекції, відеоінструкції, вступного відео, тощо.

Початок роботи з Clipchamp

Додаток доступний для онлайн використання та завантаження на ПК. Інтерфейс в оффлайн та онлайн версіях однаковий, тому ви можете обрати зручніший варіант для вас.

Для використання онлайн-редактора перейдіть на сайт Clipchamp та натисніть “Увійти” у верхньому правому кутку екрана.

Зареєструйтесь, використовуючи обліковий запис Microsoft, Google-акаунт або електронну пошту.

Щоб завантажити Clipchamp на ваш ПК, потрібно зайти в Microsoft Store та в пошуковому полі вказати назву додатку («Clipchamp»). Далі натисніть на кнопку “Завантажити” (Get). Після завершення завантаження Вам потрібно пройти процедуру реєстрації використовуючи обліковий запис Microsoft, Google-акаунт або електронну пошту аналогічно до онлайн-версії.

Запис та збереження відео

Для запису відео натисніть на кнопку «Зробити запис», виберіть потрібний вид запису та надайте доступ до мікрофону та камери.

Додаток надає можливість створювати чотири види записів:

  • запис екрану та відео з камери одночасно
  • запис з камери (відео типу “Talking head”)
  • запис екрану
  • перетворення тексту в мовлення

Для початку відеозапису натисніть на круглу червону кнопку. Зверніть увагу, що максимальна тривалість відеозапису – 30 хвилин. Якщо відео передбачає запис екрану, виберіть, яку частину екрану потрібно записати: весь екран, вікно або вкладку. Якщо вам потрібно, щоб при записі також було відтворено аудіо з ПК, відмітьте опцію “Share system audio”.

Для збереження запису призупиніть його натисканням на ту саму кнопку, що й для початку запису та натисніть “Зберегти та редагувати”.

Щоб зберегти записане відео у вигляді файлу натисніть на кнопку “Експорт” у верхньому правому кутку екрану та виберіть потрібну якість запису. Зверніть увагу, що чим краща якість відеозапису, тим більшим буде розмір файлу.

Ви можете зберегти відео у себе на комп’ютері або завантажити на Google Диск, YouTube або у соцмережі.

Обрізання відео

Якщо вам потрібно прибрати непотрібний фрагмент з відео, використайте функцію розділення. Перемістіть повзунок (1) на місце, де потрібно розділити відео, і на панелі інструментів під відео виберіть функцію “Розділити” (2). Для видалення непотрібного фрагменту, натисніть на нього лівою кнопкою миші та виберіть функцію “Видалити” (3).

Додавання текстових написів

Функції програми також включають в себе можливість додати текст до вашого відео. Ви можете додати написи, субтитри, заголовки та інше. Для додавання тексту у меню ліворуч натисніть на піктограму “Текст”, виберіть потрібний формат тексту та натисніть “Додати до часової шкали”.

На часовій лінії ви можете відредагувати часові рамки відображення тексту. Для переміщення тексту у потрібне місце відео наведіть на нього курсор на часовій лінії та перетягніть. Для редагування тривалості відображення тексту використовуйте значок у вигляді двох ліній на початку та в кінці відрізку (1). Для редагування положення напису на відео перемістіть його потрібним чином у вікні з відтворенням відео (2). Текст, що відображатиметься на екрані, потрібно вставити в поле “Текст” (3) у правій частині екрану. Там також можна змінити шрифт тексту.

Clipchamp має багато можливостей для самостійного створення навчального відео. Проте якщо вам потрібна допомога з записом та монтажем відеолекцій, аудіофайлів, проведенням вебінарів або онлайн-конференцій, ви можете звернутися до Студій дистанційного навчання. Ми проконсультуємо, який вид відео найкраще вибрати під ваші потреби та надамо технічний супровід процесу відеозапису. Реєстрація на запис відеоматеріалів доступна за посиланням.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *